قند مایع خرما

نام محصول : قند مایع خرما     Date Liquid Sugar

نام های دیگر: عسل خرما, شهد عسلی خرما   Date honey

قند مایع خرما, یکی از بار ارزش ترین فرآورده های خرما است. محصولی کاملا طبیعی و ارگانیک که حاصل استخراج عصاره خرما در فرآیندی نوین و پیشرفته است, محصول برآمده از این فرآیند شیرین کننده ای است سالم و انرژی زا شامل قندهای طبیعی میوه شامل فروکتوز و گلوکز که رنگ, طعم و بوی خرما از آن حذف گردیده و فاقد هرگونه مواد افزودنی و نگهدارنده است.

نظر به میزان فروکتوز و گلوکز میزان شیرین کنندگی این محصول 15 تا 20 درصد از قند و شکر سفید (ساکارز) بیشتر بوده فاقد هرگونه مضرات هرگونه مضرات قند و شکر سفید و اثرات مخرب جانبی آن است.

ترکیبات قند مایع خرما بسیار نزدیک به عسل طبیعی کندو است.

ویژگی ها

قند مایع خرما بسیار شفاف و دارای رنگ زرد طلایی تا قهوه ای روشن است. میزان بریکس آن قابل تنظیم است و معمولا از بریکس 71 تا 73 قابل عرضه است. دارای ویسکوزیته مناسب جهت مصرف در کلیه صنایع غذایی است, قندهای تشکیل دهنده آن قندهای طبیعی میوه, فروکتوز و گلوکز بوده و میزان ساکارز آن بسیار ناچیز است, فاقد هرگونه مواد افزودنی و نگهدارنده بوده و از این نظر محصولی منحصر بفرد است. محصولی کاملا طبیعی و ارگانیک است و بواسطه وجود قند فروکتوز دارای گلاسیمیک ایندکس (glacemic Index) پایین بوده و از این رو در رژیم های غذایی بسیار مورد توجه است.

بدلیل استفاده از درجه حرارت پایین در فرآیند تولید و وجود مراحل متعدد تصفیه و دیگر فاقد هرگونه بو, طعم و رنگ خرما است و به همین دلیل میزان هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) در این محصول پایین است. قند مایع خرما جاذب رطوبت است و استفاده از آن در شیرینی ها و محصولات کیک و کلوچه موجب ایجاد لطافت و تازگی است. به صورت مایع عرضه شده و در صنایع غذایی بدون صرف هزینه برای مایع شدن استفاده می گردد. دارای حلالیت بسیار بالا در مایعات, حتی در دماهای پایین است.

قند مایع خرما از نظر نوع و میزان قندهای فروکتوز و گلوکز, طبیعی بودن و سالم بودن, رنگ و شکل ظاهری آن بسیار نزدیک به عسل کندو است , به همین دلیل به آن عسل خرما با شهد عسلی خرما نیز می گویند.

کاربردها

قند مایع خرما با توجه به ویژگی ها و خواص آن به دو صورت مصارف عمومی و خانگی و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

1- مصارف خانگی و عمومی

–جایگزین 100٪ طبیعی و سالم قند و شکر معمومی, قابل استفاده در شیر, قهوه , چای, انواع شربتها, آب میوه ها و دسرها, جهت تهیه انواع شیرینی ها, کیک ها, مربا و بستنی و اساسا بعنوان مکمل سالم غذایی بویژه جهت کودکان و دانش آموزان با طعم مطبوع و تامین کننده انرژی مورد نیاز فعالیت های جسمی و فکری

–جهت استفاده در رستوران ها, بیمارستانها,پادگان ها, مدارس و ادارات در انواع بسته بندی ها

–تامین کننده انرژی فوری موردنیاز بویژه در ورزشکاران و جوانان با اثرات دراز مدت

2- مصارف صنعتی

در صنایع تولید انواع نوشابه ها, اعم از نوشابه های ورزشی, انرژی زا, رژیمی و نوشابه های نسل جدید

در صنایع تولید آب میوه ها, جهت تولید آب میوه های طبیعی و بدون شکر با قند طبیعی میوه

به عنوان مکمل انواع فرآورده های لبنی

در صنایع شیرینی و شکلات,تافی, گز به عنوان شیرین کننده و جاذب رطوبت جهت ایجاد تازگی و لطافت در محصولات

در صنایع تولید بستنی , با اصلاح نقطه انجماد و بستنی با قند طبیعی میوه و بدون شکر

طبیعی ترین و سالم ترین چایگزین قندهای اینورت و شربت فروکتوز(HFCS) در صنایع غذایی

فارسی

English