کنسانتره خرما (شهد خرما)

نام محصول: کنسانتره خرما            Date Juice Concentrate

نام دیگر: شهد خرما                     Date nectar

کنسانتره خرما ، محصولی است کاملا طبیعی و ارگانیک که حاصل استخراج عصاره خرما در فرآیندی نوین و پیشرفته است ، محصولی برآمده از این فرآیند عمده خواص اصلی خرما را در خود حفظ نموده و سرشار از املاح مفید موجود در خرما مانند پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم و آهن است و دارای طعم و عطر خرما و رنگ دانه های آن و حاوی قندهای طبیعی میوه مانند فروکتوز وگلوکز بوده و فاقد ساکارز است.

 

در تولید کنسانتره خرما از هیچگونه مواد شیمیایی ، افزودنی و نگهدارنده استفاده نمی شود و درجه حرارت در حین فرآیند تولید حداکثر 50 تا 60 درجه سانتی گراد است از این رو خواص اصلی خرما در فرآورده نهایی حفظ می گردد.

رنگ کنسانتره خرما بدون رنگبری قرمز یاقوتی و با توجه به میزان رنگبری تا قهوه ای روشن و زرد کهربایی قابل دستیابی است.

یکی از محصولات قابل توجه ، کنسانتره رنگبری شده خرما است که با حفظ خواص اصلی آن رنگ به میزان قابل توجهی کاهش یافته و طعم خرما نیز مقداری تقلیل می یابد

 

ویژگی ها

کنسانتره خرما یا شهد خرما ، بسیار شفاف و دارای رنگ قرمز یاقوتی و با توجه به میزان رنگبری تا قهوه ای روشن و زرد کهربایی قابل دستیابی است.میزان بریکس آن قابل تنظیم بوده و معمولا از بریکس 69 تا 73 قابل عرضه می باشد ، دارای ویسکوزیته مناسب جهت مصرف در صنایع غذایی است. به دلیل ایجاد شفافیت و سیالیت ، پکتین از کنسانتره خرما جدا شده و از این رو این محصول فاقد پکتین است.

کنسانتره خرما سرشار از انواع املاح موجود در خرما به ویژه پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم است. به دلیل وجود میزان قابل توجهی پتاسیم ، مصرف آن موجب ایجاد تعادل ما بین پتاسیم و سدیم در بدن گردیده و فشار خون را به طور مطلوبی کنترل می نماید.

حاوی رنگ دانه های طبیعی از جمله پلی فنل ها است به همین دلیل یک آنتی اکسیدان و ضد سرطان قوی است.

کنسانتره خرما به دلیل خالص بودن و طبیعی بودن و دارا بودن خواص میوه ای ، اندیس فرمالین بالایی دارد از این رو در بین انواع کنسانتره میوه دارای ویژگی خاصی است.

کنسانتره خرما نیز مانند قند مایع خرما حاوی قندهای طبیعی میوه یعنی فروکتوز و گلوکز و فاقد ساکارز است. کاملا طبیعی و ارگانیک و فاقد هرگونه مواد افزودنی ، نگهدارنده و شیمیایی است و گلاسیمیک ایندکس (Glacemic Index) آن پایین می باشد. جاذب رطوبت است و به محصولات شیرینی ، کیک و کلوچه لطافت و تازگی می بخشد.دارای حلالیت بسیار بالا در مایعات حتی در دماهای پایین است.

 

کاربردها

کنسانتره خرما نیز مانند قند مایع خرما با توجه به خواص و ویژگی های آن به دو صورت مصارف خانگی و عمومی و همچنین مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

1-مصارف خانگی و عمومی

باتوجه به ارزش غذایی و خواص دارویی کنسانتره خرما ، این محصول در مصارف خانگی می تواند به تنهایی و یا به عنوان مکمل سالم غذایی به همراه انواع فرآورده های لبنی ، دسرها ،بستنی ، ارده ، در انواع شیرینی ها و یا مرتبه انواع سس ها و چاشنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تنظیم فشار خون ، تامین املاح مورد نیاز بدن مانند پتاسم ، منیزیم ، کلسیم و آهن ، خواص ضد سرطانی قوی به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها ، تامین انرژی مورد نیاز فکری و جسمی برای کودکان ، ورزشکاان و افراد سالخورده از ویژگی های مهم این محصول است.

2-مصارف صنعتی

با توجه به طبیعی بودن ، دارا بودن خواص میوه ای و اندیس فرمالین بالا ، حتی بیشتر از اندیس فرمالین کنسانتره سیب و انگور ، کنسانتره خرما به ویژه نوع رنگبری شده آن یکی از بهترین جایگزین های کنسانتره سیب و انگور می باشد که با توجه به قیمت و زمان ماندگاری آن بدون نیاز به نگهداری در سردخانه و یا بسته بندی اسپتیک ، استفاه از آن بسیار اقتصادی تر است.

 به عنوان مکمل انواع فرآورده های لبنی و بستنی با طعم خرما

 در تولید انواع نوشابه ها ، آب میوه ها و شربت ها با طعم خرم

 

فارسی

English