شیره خرما

شیره خرما       Date Syrup

شیره خرما, قدیمی ترین و شناخته شده ترین فرآورده خرما است که به روش های خانگی, سنتی و صنعتی تولید می گردد.

در روش های صنعتی و مدرن شیره خرما از استخراج شربت خرما توسط آب و درجه حرارت بالا, پاستوریزاسیون ,فیتراسیون و تغلیظ بدست می آید.

شیره خرما برآمده از این روش از نظر بهداشتی, شفافیت و غلظت و بطور کل از نظر کیفی و خواص برتری عمده ای نسبت به شیره خرمایی دارد که به روش های سنتی تولید می گردد.

این شیره خرما کاملا سالم , طبیعی , حاوی قندهای فروکتوز و گلوکز و فاقد ساکارز است. در تولید این نوع شیره خرما از هیچگونه مواد افزودنی, نگهدارنده و شیمیایی استفاده نمی گردد.

ویژگی ها

شیره خرما, محصولی است انرژی زا, کاملا طبیعی و ارگانیک که معمولا با بریکس 72 تا 75 قابل عرضه است. بدلیل حفظ مواد پکتینی در ترکیب شیره خرما, این محصول ماده ای است کاملا لزج و غلیظ و دارای وسکوزیته بالایی می باشد.

رنگ شیره خرما با توجه به نوع خرمای استفاده شده از قرمز تیره تا قهوه ای و سیاه متنوع می باشد.

شیره خرما سرشار از مواد پکتینی و رنگ دانه های پلی فنل است به همین دلیل دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد سرطانی است, حاوی املاح مفید خرما مانند پتاسیم, منیزیم, کلسیم و آهن است, از این رو در تنظیم فشار خون, استحکام استخوانها و تامین آهن خون بسیار موثر است.

بدلیل دارا بودن فروکتوز و گلوکز محصولی است انرژی و سالم که فاقد مضرات قند و شکر سفید است.

کاربردها

شیره خرما بدلیل قدمت, در بسیاری از کاربردها بصورت یک عادت غذایی نزد مردم مناطق خرماخیز درآمده است, شیره خرما بعنوان یک مکمل غذایی مقوی به همراه غذاهای سنتی و یا فرآورده های لبنی قابل استفاده است, مصرف آن به همراه ارده تقریبا اجتناب ناپذیر است.

در تولید انواع شیرینی, کیک و کلوچه با طعم خرما و یا در تهیه انواع غذای کودک مورد استفاده قرارمیگیرد.

فارسی

English